Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Wlep Ojcowskiego!

Wlep Ojcowskiego!

2011-10-24 red

.html
Ojcowski.pl
Chcecie wspomóc naszą akcję promującą urlop ojcowski? Zapraszamy do pobrania wlepki lub plakatu.

Jakiś czas temu na www.ojcowski.kulturaonline.pl ogłosiliśmy konkurs na projekt kampanii społecznej informującej o urlopie tacierzyńskim (więcej możecie poczytać tutaj). Zwyciężył pomysł Aleksandry Stoleckiej, która zaproponowała wykonanie wlepki umieszczanej na wyprawce rozdawanej młodym rodzicom na porodówkach.

My chcemy pójść jeszcze o krok dalej i proponujemy, aby taką wlepkę z hasłem "Tato… weź ten urlop" przykleić wszędzie, gdzie tylko się da: w pracy, u lekarza, w przedszkolu, sklepie, na wózek, książkę, telefon, torbę, laptopa. Dzięki temu informacja dotrze do jak największej ilości młodych rodziców. A oto właśnie chodzi, żeby mężczyźni (przyszli tatusiowie) dowiedzieli się o przysługującym im prawie i chcieli z niego skorzystać.

Do pobrania:

Zachęcamy do pobierania i wlepiania!


.html.html
 

        

  


Komentarze
 • Świetna akcja. Jestem za tym, żeby to promować. Na pewno wiele świerzoupieczonych ojców bardzo chętnie skorzysta z takiego utlopu, jak będzie wiedzieć o tej możliwości.

  • Obawiam się, że ojcowie wiedzą, ale korzystają niechętnie - w Polsce nadal powszechne jest myślenie, że wychowywanie dziecka jest sprawą kobiet. Myślę jednak, że to się zmieni - młodzi mężczyzni są coraz bardziej świadomi tego, jak ważna jest funkcja ojca w rodzinie.

   • Dokładnie. Jest to w dużej mierze kwestia stereotypów. Myślę, że dla wielu mężczyzn byłoby nie do przyjęcia siedzenie z dzieckiem w domu. A raczej praca przy dziecku w domu. Całe szczęśćie ten sposób myślenia zmienia się.

    • wydaje mi się nawet, że to nie tyle kwestia chęci lub niechęci zajmowania się dzieckiem- ojcowie coraz aktywniej w tym uczestniczą, bardziej skupiłabym się na edukowaniu szefów tych młodych tatusiów- oni muszą uznawać te urlopy za normę aby ojcowie nie musieli się bać iść na tacierzyńskie...

 • Pomysł z wlepkami i plakatami bardzo mi się podoba. Słodko wygląda ta pielucha reklamująca urlop ojcowski :) Pobiorę i będę wlepiać, niech wszyscy poznają tę inicjatywę.

 • Heheh naj bardziej podoba mi się wlepka na pieluszce ;) inicjatywa jest świetna ;) i myślę że bardzo przydatna w walce z stereotypami no niestety które wciąż panują w naszym społeczeństwie oby było ich jak najmniej ;)

 • Koncepcja super! I życzę zarówno wszystkim mamom, jak i tatom skorzystania. Jedno tylko ciekawe - że żadne Pan się tutaj nie wypowiedział? ;)

 • Bardzo mi sie podoba pomysł:) hasła reklamowe, wlepki- wszystko naprawdę świetne! chociaż zmiana myślenia w społeczeństwie nie jest łatwa.... Kiedy powiedziałam o akcji mojemu Szwagrowi, powiedział tylko "oszalałaś, co by mój szef powiedział, chcesz żeby mnie z roboty zwolnili? ja u prywaciarza robię". Sądzę więc, że łatwo nie będzie....

 • Pomysł naprawdę fajny, ale podejrzewam,że spora część kobiet będzie miała problem z przekonaniem partnerów do wzięcia urlopu ojcowskiego. Mój luby nie wyobraża sobie, żeby nasze dziecko było wychowywane przez nianię, ale jeszcze bardziej niewyobrażalne jest dla niego, żeby to on wziął urlop tacierzyński. Jeszcze sporo wody w rzece upłynie, zanim tatusiowie uznają ten urlop nie za wymysł próbujących wymigać się od obowiązków bab, ale za oczywistą i ciekawą alternatywę urlopu macierzyńskiego. Ale przełamać stereotypy - trudno!

 • Mam pytanie. Może i jest głupie, ale nie rozumiem jak mam gdzieś przykleić taką wlepkę? przecież jak ją pobiorę a potem wydrukuję to nie ma szans żebym ja później przykleiła

  • Ola, zawsze możesz sobie na klej przykleić:)